Pljeskavica czyli mielone w wersji serbskiej

Dzisiaj mam dla Was ciekawą i smaczną propozycję na mielonego. Jest to pljeskavica czyli serbski kotlet mielony z papryką i serem żółtym.

Jak widać każdy kraj ma swój własny kotlet mielony.

My też mamy tradycyjny i lubiany zapewne przez wiele osób kotlet mielony. Na blogu nie ma co prawda przepisu na polskiego mielonego ale postaram się to nadrobić w najbliższym czasie – brak tego przepisu już mi wypomniano 😉

Jak przeglądałam przepisy na pjeskavicę to były oczywiście różne. Ja podaję wam przepis na takie mielone, jakie sama miałam okazję spróbować, z drobno pokrojoną papryką, cebulą i startym serem żółtym.

Zrobiłam je i moje dzieci były zachwycone ich smakiem. Zachęcam do zrobienia bo są bardzo smaczne i mają ciekawy smak. Mogą być burgerem w wersji serbskiej..

 DSC_0138

Składniki

700 g mięsa mielonego: wołowo-wieprzowego,

1 duża papryka,

1 cebula,

300 g sera żółtego,

Sól, pieprz

Olej do smażenia

Wykonanie

Mięso mielimy na grubszych oczkach.

Paprykę myjemy, czyścimy z pestek i kroimy w drobną kostkę. Cebulę również kroimy w drobną kostkę.

Ser żółty ścieramy na tarce na grubych oczkach.

W misce mieszamy mięso z papryką, cebulą, połową startego sera żółtego; doprawiamy solą i pieprzem. Ja dodałam dodatkowo 4 łyżki wody. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy.

Z mięsa formujemy dość płaskie kotlety ( wyjdzie ich około 8 sztuk razy 2 ) na każdy kotlet dajemy po łyżce startego sera żółtego, przekładamy drugim kotletem i łączymy je razem jako jeden solidny kotlet.

Na patelni rozgrzewamy olej rzepakowy i smażymy na średnim ogniu z każdej strony po około 5 minut, aż mięso będzie wysmażone.

 DSC_0141 DSC_0133

 

Print Friendly, PDF & Email

Jeden komentarz

  1. Simon
    5 marca
    Odpowiedz

    Takie mielone robe od dawna .kilka lat temu będąc w Hiszpanii do takowych mielonych dodałem ser owczy. Queso curado de oveja
    Polecam smak zupełnie inny.
    Obecnie jestem w Francji w której wszyscy zachwycają się serami ale moim zdaniem żółte sery hiszpańskie biją na głowę Francuskie.
    Blog ciekawy i będę często zaglądał .
    A co do kuchni Serbskiej mogę powiedzieć po dwuletnim pobycie ze, jest podobna do naszej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.