Chlebki naan

Jeśli szukacie fajnego i pysznego pieczywa do grillowanych potraw to polecam chlebki naan. Robi się je szybko a są doskonałe do różnych dań: do dipów, past warzywnych, jajek, mięs czy warzyw grilowanych itd.

Składniki na 8 sztuk:

320 g mąki pszennej typ 450 lub 00

4 łyżki gęstego jogurtu,

1 łyżeczka suchych  drożdży lub 15 g świeżych,

125 ml letniej wody

1 łyżka oliwy,

½ łyżeczki cukru,

1 łyżeczka soli

Do smarowania:

2 łyżki roztopionego masła,

Łyżka pokrojonej natki pietruszki,

Wyciśnięty ząbek czosnku,

Płatki chili – w zależności jak lubimy pikantne ale tak około 1/3 łyżeczki

Sposób przygotowania

Wszystkie składniki powinny mieć temperaturę pokojową.

Do miski dajemy mąkę, drożdże, wodę, jogurt, sól, cukier i oliwę. Mieszamy i wyrabiamy na gładkie ciasto. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce na 1   godzinę.

Po tym czasie wyjmujemy wyrośnięte ciasto na podsypaną mąką stolnicę i wyrabiamy chwilę a następnie dzielimy na pół. Połowy na kolejne pół i kolejne na pół  i w ten sposób mamy 8 kulek.

Wałkujemy kulki na mniej więcej 15 cm objętości placki i przykrywamy ścierką.

Piekarnik, w raz z blachą z piekarnika nagrzewamy do tem 200 stopni ( góra, dół).

Wykładamy na gorącą blachę 4 placki i pieczemy około 8 minut. Tak samo robimy z następnymi 4 plackami.

Gotowe chlebki smarujemy roztopionym masłem z ziołami.

Print Friendly, PDF & Email

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.