Sernik kremowy pieczony z galaretką z pulpy z mango

Sernik to nasze ulubione ciasto. Robimy na każde święta i nigdy się nam nie znudzi. Ten zrobiłam na swoje urodziny do pracy. Miał dużo dobrych recenzji, niektórzy nie wytrzymali aż wstawię przepis i musiałam podać wcześniej.

Na wielkanocny stół będzie doskonały, kolor żółty jest bardzo wiosenny a sernik kremowy, lekki z przepyszną galaretką z pulpy z mango. Ja dodałam jeszcze maliny ale może być bez malin.

Składniki:

spód:

200g ciasteczek kakaowych, maślanych,

100g masła,

masa serowa:

500g  twarogu sernikowego,

250 g sera mascarpone,

200 g serka ricotta,

150ml śmietanki deserowej 30%,

3/4 szklanki cukru,

5 jajek

2 łyżki mąki ziemniaczanej,

1 mały cukier waniliowy,

Galaretka z pulpy z mango:

Pół  świeżego mango,

Garść świeżych malin,

250 g pulpy z mango,

1 przeźroczysta galaretka,

100 ml wody

Wykonanie:

Piekarnik nagrzewamy do 175 stopni. Na dno piekarnika wkładamy naczynie z wodą.
Dno tortownicy wyściełamy papierem do pieczenia.

Przygotowujemy spód. Masło rozpuszczamy i chłodzimy, ciasteczka kruszymy, a następnie mieszamy razem  z masłem aż powstanie jednolita masa. Gotowy spód wykładamy na dno tortownicy i wkładamy do zamrażalnika na czas przygotowania masy serowej.

Twaróg, mascarpone, ricottę, śmietankę,  cukier, cukier waniliowy wkładamy do dużej miski, miksujemy je tylko by się ze sobą połączyły, dodajemy po 1 jajku do połączenia  i dalej chwilę miksujemy. Na koniec dodajemy  mąkę ziemniaczaną i miksujemy by powstała gładka masa.  Gotową masę wylewamy do tortownicy na ciasteczkowy spód.

Sernik pieczemy przez 40 min w 175 stopniach, następnie zmniejszamy temperaturę do 120 stopni i pieczemy jeszcze ok 70 min. Po tym czasie wyłączamy piekarnik i zostawiamy w nim sernik na pół godz. Następnie uchylamy drzwiczki i zostawiamy jeszcze pół godz. Wyjmujemy po tym czasie i studzimy.

Pamiętajmy by nie otwierać drzwiczek piekarnika od razu po jego wyłączeniu, by sernik nam nie opadł.

Przygotowujemy galaretkę z pulpy z mango.

Rozpuszczamy galaretkę  w 100 ml wody (na opakowaniu będzie 500 ml ) i dajemy do pulpy. Dokładnie mieszamy. Na wystudzony sernik dajemy kawałki świeżego mango i maliny. Zalewamy pulpą i dajemy do lodówki do wystudzenia na co najmniej 3 godz ale najlepiej na całą noc.

Print Friendly, PDF & Email

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.